Монтаж генераторного агрегату

 

Генераторний агрегат поставляється закріпленим на нерухомій основі, яка забезпечує прецизійне поєднання власне генератора і двигуна. Потрібно тільки встановити агрегат на місце (у разі великих агрегатів - на віброізоляторах) і вирівняти його. Див. малюнок 4.1.

 

Генераторный агрегат

Малюнок 4.1 Зменшення рівня вібрацій

Віброізоляція

Рекомендується, щоб агрегат встановлювався на віброізолюючих прокладках для запобігання отримання або передачі небезпечних і небажаних вібрацій. Якщо прийнятні невеликі рівні вібрації, можна використовувати гумові килимки. Для більшого рівня придушення вібрацій використовуються сталеві пружини в поєднанні з гумовими амортизаторами. У генераторних агрегатах невеликого розміру ці віброізолятори повинні розташовуватися між двигуном/генератором змінного струму і основою. Основа, в свою чергу, надійно кріпиться до підлоги. Для агрегатів великих розмірів блок двигун/генератор змінного струму повинен бути жорстко з'єднаний з рамою основи з установкою віброізоляторів між основою і підлогою. Подальше зменшення рівня вібрацій може бути досягнуто шляхом забезпечення гнучких з'єднань між двигуном і лініями подачі палива, вихлопною системою, повітряним трубопроводом радіатора, прокладкою силових і кабелів керування у кабелепроводах і за допомогою інших зовнішніх систем, що підключаються.

 Навантаження на підлогу

Навантаження на підлогу залежить від сумарної маси генераторного агрегату (включно з масою палива і води), а також кількості та розміру ізоляторів. У разі безпосереднього монтажу основи на підлогу навантаження на підлогу обчислюється так:

 

Навантаження на підлогу = Сумарна маса агрегату ÷ Площа основи рами

 

При віброізоляції між основою і підлогою, якщо навантаження рівномірно розподілене між усіма ізоляторами, навантаження на підлогу обчислюється так:

Навантаження на підлогу = Сумарна маса генератора ÷ (Площа ізолятора × Кількість ізоляторів)

Таким чином, навантаження на підлогу може бути зменшене за рахунок збільшення кількості ізоляторів.

Якщо навантаження розподілене нерівномірно, то максимальний тиск на підлогу буде під ізоляторами, що підтримують основну частину агрегату (передбачається, що всі ізолятори мають один і той же розмір):

Максимальний тиск на підлогу = Макс. навантаження на ізолятор ÷ Площа ізолятора