Вентиляція

Для забезпечення достатньої вентиляції необхідна наявність відповідного потоку, що входить і виходить з приміщення, а також вільної циркуляції повітря усередині приміщення. Тому приміщення повинно мати достатній обсяг для забезпечення вільної циркуляції повітря, такий, щоб розподіл температур було рівномірним і не було ділянок з нерухомим повітрям. Див. малюнок 5.1. Генераторний агрегат повинен розташовуватися так, щоб двигун отримував повітря з найхолоднішою точки приміщення. Якщо встановлено два і більше агрегати, уникайте розташовувати їх так, щоб нагріте повітря від одного агрегату надходило на вхід другого. Див. малюнок 5.2.Ціркуляція

При забезпеченні вентиляції потрібно підтримувати таку температуру в приміщенні, щоб досягалася ефективна робота при максимальній потужності, але, з іншого боку, вона не повинна бути занадто низькою в зимовий час, щоб не було труднощів під час запуску двигуна. Оскільки при правильно обраній вентиляції рідко виникають проблеми, кожен раз при установці замовник і дистриб'ютор повинні бути впевнені, що вентиляції буде достатньою.

При охолодженні двигуна за допомогою радіатора, вентилятор повинен проганяти велику кількість повітря через робочу зону радіатора. Для ефективного охолодження води, що проходить через радіатор і надходить у двигун, необхідна наявність різниці температур між повітрям і охолоджуваної водою. Треба достатньо охолодити воду перед рециркуляцією в двигуні. Температура повітря на вході радіатора залежить від температури повітря, що надходить у приміщення через вентилятор. Шляхом нагнітання повітря в приміщення і випуску його назовні через повітропровід, вентилятор радіатора дозволяє підтримувати температуру приміщення в необхідному діапазоні.

Для будь-якого двигуна внутрішнього згоряння необхідна подача достатньої кількості холодного, чистого повітря. Якщо повітря, що подається в двигун, має дуже велику температуру або його занадто мало, двигун не розвиватиме номінальну потужність. При роботі двигуна і генератора змінного струму вип

Расположение вентилятора

Установка вентилятора

Малюнок 5.1 Типове розташування для отримання відповідної циркуляції і вентиляції  

Малюнок 5.2 Типова установка для забезпечення відповідної вентиляції при використанні декількох генераторних агрегатів

 

 

Вентилятори

Для забору свіжого повітря вхідний отвір вентилятора, через який проходить повітря, повинно знаходитися на протилежній стороні або, як мінімум, мати вихід, через який надійде необхідна кількість повітря до іншої частини будинку. У приміщеннях невеликого об'єму для забору повітря або безпосередній його подачі на двигун може використовуватися повітропровід. Крім того, отвір вихідного вентилятора повинен розташовуватися із зовнішньої сторони протилежної стіни для випуску теплого повітря. Див. малюнок 5.3.

Вхідний і вихідний вентилятори повинні мати жалюзі для захисту від зовнішніх погодних факторів. Вони можуть бути нерухомими, проте бажано, щоб вони були регульованими при використанні в зонах з холодним кліматом. Якщо жалюзі регульовані, то при автоматичному запуску генераторних агрегатів, вони повинні негайно відкриватися.

Входной и выходной вентиляторы

Малюнок 5.3 Вхідний і вихідний вентилятори

Розмір вхідного вентилятора

Перед обчисленням розміру вхідного вентилятора необхідно взяти до уваги вимоги по повітрю, що охолоджує радіатор і статичний тиск, який повинен розвивати вентилятор при номінальній потужності генератора. При установці в стандартних приміщеннях кількість випромінюваного тепла вже враховано при розрахунку витрати повітря через радіатор.

 

Для генераторів з виносними радіаторами розрахунок потоку повітря, що охолоджує проводиться з урахуванням випромінювання тепла в навколишній простір від двигуна і генератора змінного струму, а також від деталей системи випуску.

 

Вимоги до потоку повітря, що охолоджує для генераторних агрегатів фірми FG Wilson при роботі з номінальною потужністю наведені в таблицях технічних характеристик. Кількість випроміненого тепла системи випуску залежить від довжини вихлопної труби поза приміщенням, типу використовуваної ізоляції і того, де розташований глушник - всередині або зовні приміщення. Зазвичай вихлопну трубу і глушник ізолюють, з тим, щоб знехтувати випромінюванням тепла від цього джерела при розрахунку необхідної витрати повітря, що охолоджує.

 

Після визначення необхідної кількості повітря обчисліть розмір повітрозабірника вентилятора, встановлюваного із зовнішнього боку стіни. Розмір вхідного вентилятора повинен бути достатнім, щоб величина зворотного потоку не перевищувала 10 мм (0.4 дюйма) водяного стовпа. Значення меж для повітряних фільтрів, екранів і жалюзі повинні надаватися виробниками цих елементів.

 

Розмір вихідної вентилятора

Там, де двигун і приміщення охолоджуються за допомогою радіатора, встановленого на агрегаті, вихідний вентилятор повинен мати достатній розмір для випуску всього повітря, що проходить через приміщення, крім відносно малого його кількості, яке надходить на вхід двигуна.