ДБЖ для дому

086 (1)За допомогою даного матеріалу ви зможете дізнатися про те, як вибрати джерело безперебійного живлення для будинку. Більше того, ми розповімо вам про основні різновиди цих пристроїв, а також зупинимося на характерних особливостях кожного з видів.
 
Безпосередньо перед покупкою вам варто вирішити, які електричні прилади ви хочете забезпечити захистом від перепадів або ж повної відсутності електрики в мережі. Також постарайтеся для себе визначити, чи потрібен цей прилад або ж ви запросто можете обійтися звичайним стабілізатором. Як правило, люди купують джерела безперебійного живлення для захисту домашньої оргтехніки. Це зовсім не дивно, адже лагодження таких пристроїв від наслідків різкого перепаду напруги або ж його відключення обійдеться людині в набагато більшу суму, ніж покупка надійного джерела безперебійного живлення від компанії APC або EATON.
 
Як тільки ви визначитеся, що без ДБЖ вам ніяк не обійтися, переходите до аналізу основних проблем, які на регулярній основі виникають в електричній мережі вашого будинку або квартири. Навіщо це робити? - Запитаєте Ви. Все дуже просто. Від цієї інформації залежить модель та тип Вашого майбутнього джерела безперебійного живлення. На сьогоднішній день фахівці виділяють три основні види ДБЖ для дому: лінійно-інтерактивні, резервні та подвійного перетворення (використовуються в окремих випадках). Кожен з них буде розглянуто нами нижче.Свет-в-доме
 
 
Лінійно-інтерактивні ДБЖ використовуються для захисту домашньої оргтехніки та інших електричних приладів від частих стрибків напруги в електричній мережі. Принцип дії даного пристрою заснований на використанні спеціального регулятора напруги, встановленого всередині конструкції ДБЖ і відповідає за коректування вхідної напруги. Якщо регулятор спрацює, то перемикання на акумуляторну батарею не відбудеться і навпаки.
 
 
Резервні ДБЖ (Off-Line/Stand-By/Вack-up) це самий простий і доступний на ринку прилад, який практично миттєво (до 10 мілісекунд) перемикається на резервну батарею, як тільки в мережі пропадає напруга. Як правило, для захисту персонального комп'ютера такого ДБЖ вистачає повністю, але у нього є один істотний мінус - в ньому повністю відсутній будь-який стабілізатор напруги, тому для тих електричних мереж, де спостерігаються часті перепади струму, його точно не можна рекомендувати використовувати. ДБЖ, принцип дії якого ґрунтується на механізмі подвійного перетворення, вважається найбільш передовим з усіх вищеназваних. Він працює за принципом перетворення всієї електричної енергії ззовні в напругу постійного струму. Як правило, такі ДБЖ використовуються для захисту дорогого устаткування серверних машин.
 
 
 
ДОМ 2 укр