Компанія «МАДЕК» взяла участь у пусконалагоджувальних роботах і введенні в експлуатацію біогазової когенераційної установки з двигуном MTU

 

На початку вересня, у Калуському районі Івано-Франківської області, на території одного з найбільших свиногосподарств України «Даноша», компанія «МАДЕК» взяла участь у пусконалагоджувальних роботах і введенні в експлуатацію біогазової когенераційної установки!

В Україні це не перша встановлена ​​біогазова станція, але в даному регіоні - це перший і поки єдиний проект такої продуктивності! Саме тому, у відкритті біогазового заводу взяв участь міністр екології та природних ресурсів - Олег Проскуряков.

Планована потужність заводу складе до 400 тонн перероблених відходів свинокомплексу на рік, що в середньому дозволить господарникам отримувати до 4 млн кубометрів біогазу. Встановлена ​​потужність біогазової когенераційної станції становить 1,1 МВт електроенергії та 1,2 МВт теплової енергії. Таке поєднання, робить свинокомплекс абсолютно незалежним від централізованих джерел тепло- та електропостачання, а також значно економить кошти компанії.

В основі когенераційної станції встановлено газопоршневий двигун виробництва німецької компанії «MTU»: модель 12V4000L62FB. Встановлений сучасний агрегат має високий моторесурс і мінімальні витрати при експлуатації, в порівнянні з подібним обладнанням працюючим на аналогічних видах палива.

Паливом для даної установки, є біогаз, який виробляється з природних відходів свиноферми. Головною перевагою біогазового заводу є максимальне зменшення запахів відходів тваринництва та оптимізація їх використання як цінного добрива, адже відходи у вигляді торфу будуть розподілятися по полях потребують органічних добривах. А обмеження викидів парникових газів веде до зменшення впливу на навколишнє середовище.

Для можливості пуску, експлуатації та сервісного обслуговування когенераційної установки такого типу, в липні цього року фахівці компанії «МАДЕК» пройшли сертифіковане навчання на заводі-виробнику дизельних і газових агрегатів MTU Onsite Energy GmbH за курсом "Обслуговування газових установок MTU".

Співробітниками НВП «МАДЕК» було вивчено складові елементи газових агрегатів MTU, їх конструкція та принцип роботи. Особлива увага приділялася питанням обслуговування та експлуатації. Після навчання наші фахівці успішно здали іспити та отримали сертифікати, що підтверджують про проходження як теоретичного курсу, так і практичних завдань .